Bútorfestés

Bútorfestés és tapétázás

Olajfazöld_szekrény_tapétázott_vintimage.hu_borító

Egy díszített, dohos és legalább 40 évet dohányfüstben álló szekrényt újítottam fel. Nem szerettem volna a formáit megbontani, vagy bármilyen optikai változtatással befolyásolni. Direkt kihasználtam a robosztus termetét. A bútorfestés nem mindig csak a bútor átfestéséről szól. Szeretek új anyagokat kipróbálni, így tapétáztam a hátfalat, a színvilágot is meghatározva. Szeretem az egyedi, sérült bútorokat, amik bármilyen változtatás után új köntösben, hihetetlenül betöltik a teret. Ez a darab pont ilyen.

Bútorfestés kezdeti lépése

Olajfazöld_tapéta_szekrény_előtte_2

Így indult. A műhelyemben mindent pakoltam bele, rá és mellé. Egyébként funkcióját tekintve nem töltötte be a szerepét, ezért is változtattam ruhás szekrénnyé. De hogyan is kezdtem a bútorfestést? A dohos szag miatt ecetsavas vízzel mostam át kétszer. Aztán szódabikarbónás és végül ecetes vízzel mostam át. Így minden szennyeződés, szag és kártevő is eltűnt belőle/róla.

A közéső polcot eltávolítottam és az egész külsejét átmostam alaposan. A belső részben sokszor próbáltak különféle helyekre szögeket verni, ezeket lejavítottam.

Olajfazöld_szekrény_előtte_1

Miután letakarítottam, eltávolítottam a teljes gyöngysort az éleiről. Ilyen sérült állapotban kaptam, tehát egyszerűbb volt eltávolítani, mint szerezni hozzá ilyen díszgombsort.

Olajfazöld_szekrény_tapéta_előtte_3

Miután eltávolítottam minden felesleges kiegészítő elemet, alapoztam Autentico Primerrel. A Primer tapadóhídként és átvérzések ellen is szolgál. Itt szükség volt a szagok eltűntetéséhez is minden külső és belső rész lefestésére, sőt, az alját is teljes egészében festettem. Az üveges részeknél maszkoltam maszkoló szalaggal és úgy festettem.

Olajfazöld_szekrény_tapéta_előtte_4

Számos esetben akkor látjuk a felületi egyenletlenségeket, amikor az első rétegben felkentünk a színt. Itt is ez történt. Az első réteg felkenése után HARZO javítótapasszal még 4 helyen legletteltem, hogy teljesen sima legyen a felület. A javítótapasz úgy viselkedik, mint egy csempeglett, így a javítás száradása és csiszolása után nem szükséges újra alapozni tapadóhíddal a felületet. Kenhető rá újra a festék. A Pentart csodálatos Olajfazöldjével dolgoztam. Összesen 3,5 dl festéket használtam el a teljes felület két rétegű festéséhez.

Olajfazöld_szekrény_tapéra_előtte_5

A tapétázáshoz HARZO parkettalakkot használtam. Bekentem vele a felületet, közben pedig tapétaragasztóval bekentem a tapétát. Ez egy összeilleszthető tapéta, aminek látszik még a ragasztási vonala ezen a fotón. A parkettalakk és a tapétaragasztó nagyon szuperül működött együtt. A felső és alsó sarokban egy zöldre festett sarokléccel takartam le az illesztést. A tapétázás után körbefestettem a teljes bútort.

Ha van egy régi bútordarabod, amit megmentenél, átalakítanál, hívj minket, nézd meg a szolgáltatásainkat. Ha Te magad festenéd át, gyere el bútorfestő workshopjainkra.

Iratkozz fel heti hírlevelünkre,

hogy elsőként értesülhess dekorfal és bútorfestő workshop időpontjainkról, ingyenes szakmai rendezvényeinkről, dekorfestéshez kapcsolódó legfrissebb tartalmainkról!

Feliratkozásoddal, engedélyt adsz nekünk arra, hogy e-maileket küldjünk termékeinkről, exkluzív akcióinkról és különleges eseményekről. Hozzájárulásod azonban bármikor visszavonhatod az e-mailekben található leiratkozási linkre kattintva.