A száz éves ruhásszekrények legnagyobb baja, hogy szuperül elkészítették őket, így mindig sajnáljuk őket kidobni. Bár elemeire hullott ez is, mégis láttam benne azt a bárszekrényt, amiből a kedves vendégeim, workshopozóim kávét töltenek, körülötte frissülnek fel a szotyimogyiropitól. Úgy döntöttem, hogy megjavítom és lefestem. Ehhez asztalos segítséget kértem, de szerencsére pont van a családban egy szakember, így a bátyám előkészítette javításra és festésre a felületet.
Néhány fontos eleme is hiányzott a szekrénykének, ezeket újrafragtuk, fenyőlécekből pótoltuk és ragasztottuk. A tisztítás után megvártuk, hogy a ragasztó biztosan fogja az elengedett fa részeket és ezután HARZO javítótapasszal kezdtük a munkálatokat.
A szekrény sokszor megázhatott és dohos helyen volt, így kártevő irtásra is szükség volt, ráadásul egy oldalsó elemet eltávolítottunk róla, így a nyers fafelületeket javítottuk a HARZO javítótapasszal.
Bútorfestés krétafestékkel
A lakkozott felületeket jelen esetben nem alapoztam, így az éleket, fafaragásokat bátran átfestettem krétafestékkel. Jelen esetben a fantasztikus körecsetünket, szintetikus sörtéjű dekorecsetet használtam. Ezzel az ecsettel az összes fafaragást, körkörös mozdulatokkal szépen le tudtam festeni. A belső részeket, melyek natúr fa felületek, ecetes vízzel mostam át, és száradás után színtelen waxszal kezeltem le. Végül a teljes, festett felületet is színtelen waxszal zártam.