Dekorfal, Falfestés

Páva dekorfal festésem egy Hotel aulájában

Páva_dekorfal_szálloda_vintimage.hu_vánkoséseseszcájg

A legkedvesebb kihívások mindig egyediek. Fantasztikus érzés, hogy a pávás szekrényem láttán sokan inspirálódtatok, sokan a képtranszfer bútorfestő workshopomon festhető bútorokra képzeltétek a pávát, valaki pedig a szállodájának az aulájába tervezte. A páva gondolata még tavaly év elején indult a kedves megrendelőimnél. 2022 májusára be is ért a gondolat, hogy biztosan pávás kiegészítők és színek uralják majd a szálloda minden részét. Újhartyán szívében található az a rendezvényközpont, ahol megfesthettem ezt a csodát, a megrendelőim nagy nagy örömére. Milyen anyagokat használtam, hogyan épült fel ez a dekorfal? Erről hoztam most Nektek részletes információkat.

A Páva dekorfal alapozása

A kiindulási alap egy napsárga-narancs színkombináció volt. A szálloda lépcsőkorlátja és a szőnyeg azonban kellemes zöld árnyalatú – függetlenül attól, hogy 15 évvel ezelőtti design adja a berendezést. Így a kellemes zöld árnyalathoz igazodtam a színjavaslatkor. Így a dekorfal elemei kellemes türkizes és krém zöld színeket kaptak.

A megrendelőim kezdetben arany-fekete pávát szerettek volna, végül az inspirációs fotóim alapján a zöld szín mellett döntöttek, aminek nagyon örültem. Így a páva eredeti színeit is használni tudtam a dekorfal festéshez. A dekorfal festés kezdetén a szokásos alapozót használtam, ami tapadóhíd is egyben. Ez a Casati Decorfondo, ami egy dekorglett alapozó. Fontos, hogy bármivel van festve a falad, ezzel a dekorglett alapozóval olyan tapadóhídat hozhatsz létre, amin megtapad majd a következő réteg dekorglett. Mint egy gumilepedő, úgy cuppan rá a korábbi festett felületre, így mindegy, hogy latex alapú, vagy műanyag alapú diszperzites festékkel van festve. Ami fontos számunkra, hogy a dekorfalunk alatt egy hordképes felület legyen.

Dekorfal struktúrálás

Bevallom őszintén, hogy soha nem vártam még meg az előirt száradási időt. Minden esetben érintésszáraz felületre dolgozom. A Decorfondo esetében különösen igaz ez, hiszen szobahőmérsékleten kb. 2 órán belül rá tudok dolgozni a következő réteg glettel. Ezen a falon számos javítás is szükséges volt. 5-6 szöget eltávolítottam a falból és lejavítottam a lyukakat, tiplik helyét is. Ezt néhány esetben az alapozás előtt, néhány esetben az alapozás után teszem meg. Itt alapozás előtt javítottam, hogy a későbbi dekorfal alapja egy hordképes felület legyen, teljesen sima alapként szolgáljon a páva falhoz.

Az első réteg glettet a javítás és alapozás után vittem fel a falra. Ehhez a Casati Marmorino glettjét használtam. Nem törekedtem tükörsima felületre, csak annyi volt fontos, hogy egy alap fal legyen, ami viszonylag simára van glettelve. Erre a glett rétegre dolgoztam rá az újabb rétegrendet a Casati Marmorino dekorglettel. Ez a rétegrend már egy folyami szikla mintát célzott reprodukálni. Arra törekedtem, hogy a 3 m magas falszakaszt megnyújtsam és az oldalirányú törésvonalakkal így sokkal szélesebbnek tűnik a végeredmény, mintha egy átlagos falra a pávát felfestettem volna. Természetesen, itt is a kedvenc glettvasammal dolgoztam, aminek minden sarka más szögben sesgíti a vonalvezetést, ez a Marmorinotools Exotic láma pro.

Páva festés lépései

A struktúrálás után egy éjszakám volt a glettelést kipihenni. Másnap délelőtt kezdtem kialakítani a páva alakját, méreteit. Ehhez két fontos segítségem volt. Ceruzával megrajzoltam a főbb irányvonalakat, meghatároztam a főbb méreteket. Lézernyomtatóval nyomtattam egy pávafejet, amit a fehér dekorglettelt falamra feltranszferáltam. A visszacsiszolást követően, miután kirajzolódott a lézernyomat, hozzádolgoztam a páva többi részét is a dekorfalamhoz. Egy festékéssel kialakítottam főbb pávatollakat a és 3 méretű pávatoll stencilt használtam a tollak struktúrálásához.

Páva dekorfal díszítése

A páva struktúrálás után a teljes fal alapszínezésével kezdtem. Ehhez a Casati Cyberlux bronzo antico színét használtam. Szivacsokkal átmostam a teljes felületet, így egy kellemes, kőzet alapszínt kaptam a falon. Ezt követően kezdtem színezni a páva teljes testét.

Páva színezése

A páva színezéséhez a Casati Cyberlux Madreperla fallazúrt használtam. Ez egy kvarchomok kristály tartalmú fallazúr, ami könnyen színezhető. Mivel mindig gyöngyházhatású ez az alapfesték, ezért fémesen csillogó felületet érhetünk el vele. Ehhez kevertem zöld, kék színező pasztákat. Természetesen, most is a Totocolor színező pasztákat használtam. A színek egy részét ecsettel, egy részét szivaccsal dolgoztam a felületre. A teljes színezés végén effekteztem a falat arany fallazúrral. Ehhez HARZO fallazúrt és aranyport használtam. 1 dl fallazúrhoz kb. 10 g aranyport használtam és a pávatollak és pávatest struktúráit átszíneztem. A végén pedig egy turkálóból szerzett póló strass köveit ragasztottam a pávatollak közepére.

Iratkozz fel heti hírlevelünkre,

hogy elsőként értesülhess dekorfal és bútorfestő workshop időpontjainkról, ingyenes szakmai rendezvényeinkről, dekorfestéshez kapcsolódó legfrissebb tartalmainkról!

Feliratkozásoddal, engedélyt adsz nekünk arra, hogy e-maileket küldjünk termékeinkről, exkluzív akcióinkról és különleges eseményekről. Hozzájárulásod azonban bármikor visszavonhatod az e-mailekben található leiratkozási linkre kattintva.