Minden Budapest nevezetességeivel indult… A férjemmel óriási sétákat ejtünk Budapesten, minden évszakban. Imádjuk a Városligetet, a Gellért-hegyet és mindent, ahonnan gyönyörű a kilátás. Ezt a gyönyörűséget akartam láttatni valamin. És, ha már bútorfestéssel foglalkozom, akkor miért ne a bútorokon.
Így született meg az első Budapest bútor. És jön a többi is. Rajta vagyok!
De mi lesz az extra benne. Mitől lesz más, mint egy egyszerű ragasztott tömegbútor? A kedvenc technikámtól, a piktorikózástól és attól, ahogyan száraz ecset technikával és pasztákkal, krétafestékekkel kiegészítem a kép széleit transzferálás után.
Hogyan készíts hasonló bútort?
- Végy egy elhasznált régi, dohos kisszekrényt.
- Én szétzúztam a lábait és új lábakat szereltem rá.
- Miután eltávolítottad a bútorlábakat, fúrd ki az új gombok helyét és helyezd rá az új gombot (Szintén galériában, hogyan tedd ezt)
- HARZO javítótapasszal a sérüléseket hozd rendbe.
- Miután megszáradt a repedésekbe tömködött pótlás, alapozd le. Én Autentico Primert használok, mert kap egy fehér réteget -amire transzferálni tudom a nyomtatott képeket, plusz lezárja a fában lévő taninokat és csersavakat, amik átvéreznének a bútoron – mintha rögtön krétafestékkel állok neki.
- Ez az alapozó fehér színű, ezért erre rakom rá a nyomtatott képeket.
- Nyomtattam 3 Budapest fotót A/3-as méretben (fontos, hogy lézer nyomtatott, 80g-os lapra)
- A 3 fényképet egymás mellé illesztettem nyomtatott felével, hogy a Duna egy magasságba kerüljön mindhárom képen.
- A képeket ceruzácal körberajzoltam a bútoron.
- A ceruzával körberajzolt részt transzfer géllel rögzítheted a bútoron. Én Autentico Art Media gélt használok – itt megvásárolhatod a webshopomban.
- A képeket, nyomtatott oldalán lekentem Az Autentico Art media géllel, mindegyiket egyesével kentem be és ragasztottam rá a bútor felületére.
- Újra bekentem – egy kis száradási idő után a bútoron körberajzolt részt a géllel.
- A papír ragasztott oldalát rányomtam a bútor ragasztott részére és egy spakli segítségével végigsímítottam, hogy mindenhol ráragadjon a felületre.
- Ezt megcsináltam mindhárom képpel, kivéve a Parlamenttel, mert azt két A/3-as egymás mellé illesztésével tudtam létrehozni.
- Mitán minden transzferálni kívánt felületen elhelyeztem a nyomtatott papírokat, alaposan megszárítottam.
- Száradás után vizes újjakkal és tenyérrel visszacsiszoltam róla a papírrétegeket. KB. 7-8-szor szárítottam közben, mert kifehéredik, így látható, hogy hol van még papírréteg rajta.
- A papír szélein csiszoltam, pasztákkal összedolgoztam spakli segítségével a többi felülettel és a képeken található színekkel összedolgoztam krétafestékkel.
- Színtelen waxszal zártam a bútort, majd arany waxszal antikoltam a lábakat, amiről itt nézhettek meg egy videót.
Nézzük meg, mennyibe került a kis bútorunk felújítása:
- Bútor – 4.000 Ft a Jófogásról
- Bútorlábak: 8.000 Ft az Ázsia Centerből
- Nyomtatás díja: 700 Ft
- Festékek kb: 3.000 Ft
- Ecsetek, kiegészítő eszközök kb: 2.000 Ft
- Összesen: 17.700 Ft
Ráfordított idő: kb. 20 óra
Nézzétek meg lépésekben, hogyan készült a kis Bp. bútorunk. Amennyiben workshop keretében tanulnátok meg ezt a fantasztikus technikát, nézzetek szét a tanfolyamaink között, szeretettel várlak az Alkotóműhelyemben és a Shopomban. A címünk: 1094 Budapest, Berzenczey u. 16.