Bútorfestés

10 dolog, amit elvárhatsz egy kezdő bútorfestő tanfolyamtól

bútorfestő workshop borító kép 3D és metál effektek a bútoron

Közel 500-an vettetek részt nálam bútorfestő tanfolyamokonkiscsoportos workshopokon és többszázan csapatépítő tréningeken. Boldog vagyok a bizalmatoktól és az alkotóvágyatoktól! Nagyon sokan haladó tanfolyamokra érkeztek hozzám, ezért is szoktam mindannyiótokkal megosztani a kezdő tanfolyamra összeállított jegyzetemet, ami összefoglalja azt a fontos oktatási anyagot, amit én egy kezdő bútorfestő tanfolyamon elvárnék az oktatótól.  Összeszedtem nektek néhány alapvető dolgot, amit figyelembe tudtok venni, amikor kezdő bútorfestő tanfolyamot választotok.

Jó, de mit fogok tudni pontosan a tanfolyam után?

Ez a kérdés felmerülhet benned. Legyen tiszta a kép, mit fogsz tudni a 6 órás kezdő workshop után. Az alábbiak kellenek az induláshoz, azt tapasztaltam:

  1. Kártevőírtás – egy bútort nem lehet festeni, ha falisztbogár rágycsálja. Ha a tanfolyam kiírásban látod, hogy ezzel elméleti szinten foglalkoznak az oktatók, akkor jó helyen vagy – ezt nem csak azért írom, mert én így tartok workshopot :D , hanem azért is, mert az első guberált szekrénykénél gondot okozhat, hogyan fogj hozzá és nemszeretem bútornak nyögés a vége.
  2. Javítás – Milyen tapasszal, mit kenek fel, hogy a betört részek, törések eltűnjenek. Erre azért fontos kitérni egy tanfolyamon, mert számos megoldást ismerünk és használunk javításra. Ha elméleti szinten kapsz választ ezekre a kérdésekre, akkor már el tudsz indulni, akár önszorgalomból. Nyilván, ez a kérdés nem merül fel, ha csak a színe nem tetszik egy bútornak, viszont tökéletes állapotban van – vagyis, ha nincs rajta különösebb hiba. Viszont, a bútorfestésnek számos esetben az az oka, hogy dédnagymama szekrénysorától nem akarunk megválni, vagy érzelmileg kötődünk valami különös darabhoz. Ebben az esetben viszont nagyon sokszor szükséges ez a két alaplépés.
  3. Alapozzak, vagy ne alapozzak – Bár, minden krétafestékről az a hír járja, hogy mindenen megtapad és csak nyugodtan fess bármire vele, elméleti információként muszáj tudnod, hogy műanyagra, csempére, vasbetonra, papírra, kartonra mivel és hogyan festhetsz rá. Ha látod a workshop kiírásában, hogy erre kitér majd az oktató, akkor az egy szuper hír, válaszd azt a tanfolyamot.
  4. Amit megtanulunk a workshopon – Szeretettel javaslom, hogy válassz olyan tanfolyamot, aminek a kiírása tartalmazza konkrétan, hogy mit fogsz elsajátítani. Így tudod, milyen tudásra számíts. Ha nincs a bútorfestő tanfolyamhoz tematika rendelve, akkor az oktatási anyag nincs rendszerezve, ezért számodra is nehéz lesz a bútorfestés erdejében visszaemlékezni, hogy mit mire kenjünk, hogy is volt az alapozás után.
  5. Fontos, hogy Te mit szeretnél festeni – Jó, ha elmondhatod a tanfolyam elején, hogy mit szeretnél festeni, mire van igényed. Számos esetben kiindulunk egy bútorfestési anyagból és kiderül, hogy valaki a kredence miatt van velünk a workshopon, valaki pedig a kerítését festené le első körben. Jó, ha az oktató rugalmas annyira, hogy pár percben ezekre is kitérjen.
  6. Szimpi? – Szerintem szuper tanfolyamok léteznek Magyarországon. Nagyon ügyes és szorgalmas alkotókat ismerek. Az oktatás és az alkotás nem ugyanaz a műfaj, de mindegyiket fejleszteni kell, ezért fontos, hogy aki oktatja, annak az alkotásai is és a tanfolyamán készült fotók is azt tükrözzék, hogy az alkotó elégedett azzal, amit a tanfolyamról hazavitt. A visszajelzések olvasása pedig ezen a területen is nagyon hasznos lehet. :)
  7. Mivel és hogyan antikolunk? – Néhány esetben találkozom azzal egy haladó típusú tanfolyamon, hogy a száraz ecset technikát, vagy a waxszal történő antikolást nem tanulta valaki egy bútorfestő tanfolyamon. Ha nem illeszti bele a tematikájába az oktató, akinél tanulsz, nyugodtan kérdezz rá, mert egy csomó későbbi technikánál szükséged lehet ezekre az alapokra.
  8. Bútorfestés ecsettes, hengerrel– sokan nem szeretnek hengerrel festeni, mégis azt javaslom, kérdezz rá az oktatónál – ha ő automatikusan nem építi bele az oktatási anyagába –  hogyan kell hengerrel festeni. Ez azért fontos, mert ha egy 20 nm-es konyhának állsz neki később, nagy segítség lehet egy jó hengerkezelési technika. Ha sikerül Veled megszerettetni a hengerezést – és ehhez az kell, hogy az oktató jól tudjon hengerrel dolgozni – akkor sokat fog neked segíteni később ez a technikai tudás. (Nemcsak a bútorfestésben, hanem akár a falfestésben is ;)
  9. Jegyzet és emlékeztető – Nagyon sok információ elhangzik egy bútorfestő tanfolyamon, ezért jó, ha kapsz egy jegyzetet, amin az elhangzottak szerepelnek. Ha Te a festésre és az alkotásra tudsz koncentrálni és nem kell foglalkoznod a jegyzeteléssel a workshopon, akkor a tapasztalati tanulás miatt jó érzéssel és bátran kezdesz majd neki az otthoni bútoroknak. A tanfolyam végére már mindent át akarsz majd otthon festeni. :)
  10. Alkotó közösség – Számomra nagyon fontos, hogy akikkel együtt festek, vagy közösen alkotok, tudjak kapcsolódni. Fontos, hogy legyen egy támogató közösség, ahol az ember az alkotásait megosztja. Ezért fontos az is, hogy tudj a tanfolyam után is kérdezni, kapcsolódni, örömalkotásokat, vagy ötleteket megosztani.

Szeretettel várunk Titeket a Vintimage Alkotóműhely és Shopban, ha bármilyen bútorfestési kérdésetek van, vagy velünk tanulnátok.

5 workshopon tanulhattok velünk:

  1. Kezdő bútorfestő tanfolyam
  2. Haladó bútorfestő workshop – térbeli díszítés
  3. Képtranszfer bútorfestő workshop
  4. Kárpitos és kárpitfestő workshop
  5. Beton és dekor falfestő workshop
  6. Csempefelújítás bontás nélkül – glettelve és festve – workshop

A tanfolyamainkról bővebben itt olvashattok. :)

Iratkozz fel heti hírlevelünkre,

hogy elsőként értesülhess dekorfal és bútorfestő workshop időpontjainkról, ingyenes szakmai rendezvényeinkről, dekorfestéshez kapcsolódó legfrissebb tartalmainkról!

Feliratkozásoddal, engedélyt adsz nekünk arra, hogy e-maileket küldjünk termékeinkről, exkluzív akcióinkról és különleges eseményekről. Hozzájárulásod azonban bármikor visszavonhatod az e-mailekben található leiratkozási linkre kattintva.