Dekorfal, DIY, Falfestés

Csíkos, strukturált dekorfal egyszerűen 1/4

csíkos, strukturált dekorfal egyszerűen 1

Videós DIY dekorfestő-tippek Liától

Sziasztok Kedvesek!

A mai videónkban azt szeretném nektek megmutatni, hogy hogy tudtok a legegyszerűbben strukturált dekorfalat létrehozni egy süni vagy műfű segítségével.

Ez egy nagyon közkedvelt eszköz, ezért is gondoltam, hogy megmutatom nektek hogyan a legegyszerűbb használni. Mindenképpen egy mészalapú glettet javaslok hozzá, ez lehet mondjuk egy Loggia Volare, Casati, Marmorino vagy Loggia Infinito amiket én forszírozok és szeretek, emiatt most is ezzel dolgozom. A feladatunk, hogy ehhez a süni használathoz előkészítsük a falfelületet, vékonyan, körülbelül 45 fokos szögben tartva a glettvasadat, 2-3 mm vastagságban fölvidd rá ezt a dekorglettet. Mindenféle törekvés nélkül, ami azt szolgálja, hogy gondosan és tükör felületet hozz létre. Ez egy olyan felület kell, hogy legyen, amibe belehúzod majd ezt a mintázó eszközt, tehát nem kell arra törekedned, hogy pontos legyen a munkád. Fölgletteltem a falfelületemet, hogyha magasabb és picit szélesebb falon dolgoztok, akkor azt javaslom, hogy mondjuk fél méter széles és a 2,30 – 3 méter belmagasságú falfelületet gletteljétek be, majd húzzátok bele a műfüvet, sünit!  

Két eszközt javaslok, amit mindenképp vessetek be a kivitelezéshez: az egyik egy szintező lézer, amit bármelyik áruházban beszerezhetnek pár ezer forintért, a másik pedig Eötvös Lorándnak köszönhetően a torziós inga. Ezt a két eszközt mindenképpen vessétek be és használjátok!

A másik fontos javaslatom: tehát mészalapú glettel dolgozunk, hogy a szintezőlézer mentén meghúzod ezt az eszközt egyenesen, és ezzel nem ér véget majd a munkánk, merthogy pontosan párhuzamosan kell húznod az előzőekben kivitelezett csíkozott falfelülettel és a munkafolyamatod még itt sem ért véget, hiszen nem az fogja a kis aszimmetrikus, de csíkos faladat adni, hogy itt abbahagyod a munkafolyamatot, hanem egy 10 fokos szögben, tehát hegyesszögben tartott glettvassal, amit szinte a saját súlyánál helyezel rá a falra, egy picit elsimítod. Ez az elsődleges tömörítése az anyagnak, ezt még akkor csinálod, amikor szinte vizes a teljes felület. Majd amikor ezzel készen vagy, akkor vársz egy picit, hogy a falfelületed megszáradjon, érintés száraz legyen. Ez azt jelenti, hogy amikor rányúlsz a faladra, akkor összenyomni már nem tudod, de nedvességtartalma még van, ekkor fogjuk bevasalni a falfelület, hiszen egy rozsdamentes glettvassal a mészalapú anyagot tudjuk még tömöríteni. Ezáltal nem csiszoljuk a kiálló vállakat, amik a felhordás hanyagságából adódnak, hanem majd a csiszolás helyett egy vasalási technikával fogjuk elsimítani a felületet és azután fogjuk színezni. Hamarosan jövünk és mutatjuk!

Sziasztok!

Megnézem videós formában a Tiktokon!

Megnézem a második részt videós formában Tiktokon!

Elolvasom a második rész leiratát blogposzt formában.

Megnézem a harmadik részt videós formában Tiktokon!

Elolvasom a harmadik rész leiratát blogposzt formában.

Megnézem a negyedik részt videós formában Tiktokon!

Elolvasom a negyedik rész leiratát blogposzt formában.

Örömteljes alkotást kíván Neked

a Vintimage szorgos csapata.

Iratkozz fel heti hírlevelünkre,

hogy elsőként értesülhess dekorfal és bútorfestő workshop időpontjainkról, ingyenes szakmai rendezvényeinkről, dekorfestéshez kapcsolódó legfrissebb tartalmainkról!

Feliratkozásoddal, engedélyt adsz nekünk arra, hogy e-maileket küldjünk termékeinkről, exkluzív akcióinkról és különleges eseményekről. Hozzájárulásod azonban bármikor visszavonhatod az e-mailekben található leiratkozási linkre kattintva.