Dekorfal, DIY, Falfestés

Miért fontos alapozni dekorfalfestés előtt?

lia blogbejegyzes alapozo dekorfondo vintimage.hu

DIY dekorfestő-tippek Liától

Kedvesek, nagyon szépen köszönöm, hogy ennyi kérdést intéztek hozzánk, amire nagyon-nagyon szívesen válaszolok, mert a dekorfalfestés nekem is egy nagyon nagy szerelem és nagyon örülök, hogyha ebbe bele akartok vágni. Egy „pénztemető” és egy nagyon nagy élvezeti faktor, úgyhogy kezdjetek bele! Ehhez szeretnék minden alapot megadni. Például egy alapozó festékkel, a Dekorfondo-t javaslom, hogyha nekiállok egy strukturált dekorfal létrehozásának.

Ez a Dekorfondo azért fontos, mert ugyanolyan felületi feszültséggel megtapad majd a falfelületeden, amire jó esetben egy-másfél kilogramm dekorglettet rá fogsz vinni ahhoz, hogy létrehozz egy strukturált dekorfalat. Ami fontos ezzel a festékkel kapcsolatosan, hogy akril-tartalmú, ennek következtében nagyon jól színezhető. Ha fehéren használod mondjuk egy fehér falfelületre felfestve, akkor a következő réteg glettanyaggal ugyanolyan felületi feszültséggel meg fogod tapasztani rajta a dekorglettet. Ami fontos, hogy ne csapvízzel hígítsd. Hígítható 10%-ban egyébként és könnyebben fel tudod majd vinni a felületre. Azt javaslom, hogy desztillált vizet használj a hígításhoz. Én egyébként, hogyha egy létrán állok, vagy egy festőállványon, akkor egészen egyszerűen csak a hengerre föl szoktam venni ezt a festéket és egy fújós kis spriccelővel vizezem fel a hengeremet, tehát nem a vödörben hígítom fel a festéket. Hogyha mégis így tennél, hogy a vödörben hígítod föl, akkor tedd meg kérlek, hogy desztillált vízzel hígítod föl és nem csapvízzel! Így nagyon sokáig tartós lesz az az alapozó festék. Ne ijedj meg tőle, nem az a funkciója a festéknek, hogy egyenletesen fedjen, hanem az a funkciója hogy egyfajta tapadó hidat képezzen a dekorgletted és az előző réteg festékkel festett felületed között. Abban az esetben, hogyha erre rádolgozunk egy dekorfalat, egy struktúrát, elegendő fehérre lekenned, a felületet és 3-4 óra múlva rádolgozhatsz a felületre.

Vannak olyan felületeink, strukturált felületeink, amikor alapozó festéket használunk és a következő rétegben teljesen kitöltjük egy dekorglettel a felületet. A következő táblánkon azt láthatjátok, hogy ez történt. Alapoztam egy Dekorfondo alapozó festékkel és rávittem egy struktúrát, kialakítottam a textúrámat egy stencilmintával, majd leszíneztem ezüsttel és arannyal a felületet. Azonban vannak olyan felületeink, ahol részben kitöltöm dekorglettel a felületet, részben pedig Dekorfondo-val. Ezt láthatjátok, itt fönt, amikor is megszíneztem a Dekorfondo-t kékre és csak részben töltöttem ki rajta kívül lévő részeket dekorglettel. Itt többrétűen tudom használni ezt a festéket. Ami fontos lesz számomra dekorfalfestésben, hogy szabadon tudd használni ezeket az anyagokat és tudd, hogy kompatibilisek egymással. A rétegrendeket te határozod meg, tehát egy ilyen festékkel rászínezhetsz, alapozóként is használhatsz, effektezhets, ha szeretnéd, akkor beszínezed feketére, hogy leszínezz egy textúrát, majd utána fémes felületre mondjuk beszínezed. Ez a szabadság adja majd neked azt, hogy gyönyörű dekorfalakat tudj létrehozni. Hajrá! Köszönöm!

Megnézem videós formában a Tiktokon!

Addig is örömteljes alkotást kíván Neked

a Vintimage szorgos csapata.

Iratkozz fel heti hírlevelünkre,

hogy elsőként értesülhess dekorfal és bútorfestő workshop időpontjainkról, ingyenes szakmai rendezvényeinkről, dekorfestéshez kapcsolódó legfrissebb tartalmainkról!

Feliratkozásoddal, engedélyt adsz nekünk arra, hogy e-maileket küldjünk termékeinkről, exkluzív akcióinkról és különleges eseményekről. Hozzájárulásod azonban bármikor visszavonhatod az e-mailekben található leiratkozási linkre kattintva.