A legféltettebb konyhabútor festő tippjeim
- TIPP: A laminált konyhabútor esetében alapos tisztításra lesz szükséged. Én általános tisztítószert használok. Szódabikarbóna-ecet kombó is tökéletes. Ha a saját konyhádat fested, akkor tudod, milyen gyakran szoktad takarítani, ennek megfelelően válassz tisztítószert. A hideg zsíroldót semmiképpen sem ajánlom, bármennyire is zsíros a bútorod. Egy olyan réteget hoz létre ugyanis a felületen, amin utána nem tapad majd meg a tapadóhíd-alapozód.
2. TIPP: Az ajtókhoz tartozó kivetőpántokat minden esetben számozd be, jelöld meg és tudd, hogy melyik ajtóhoz tartozik. A legegyszerűbb, hogy a leszerelésnél az ajtókból csavarod ki, majd – miután az ajtókat eltávolítottad és levetted mindenhonnan, a kivetőpántokat is eltávolítod a korpuszról. TIPP: A korpusz éleit sokkal jobban fogod tudni festeni, ha nem lóg ki a kivetőpánt. Alapvetően hagyhatnád rajta, de a saját dolgodat segíted azzal, hogy leszerelsz mindent.
3. TIPP: A konyhabútorok átfestésénél az alábbi kiadóssággal számolhatsz: 10 nm/liter
Ez általában igaz a festékekre és az alapozókra is. Ha ezzel számolsz, valószínűleg elegendő lesz a választott festéked a felületedre.
4. TIPP: Minden esetben azt javaslom, bármivel is festesz, hogy ne használj más márkájú alapozót, mint festéket. Törekedj arra, hogy egy termékcsalád alapozóját és festékét használd. Így, ha bármi probléma felmerül, a gyártót meg tudod kérdezni. A Vintimage a Linvea Soltosmalto alapozó és tapadóhídját ajánlja a Linvea Hydrolak konyhabútor festékekkel. A festéket Olaszországban fejlesztik. Az elmúlt években számos felületen tesztelték. A Vintimage fújókamrájában az elmúlt 1 évben számos próbán átesett. Áztattuk, vízben tároltuk a festett felületen. Kint hagytuk hóban, sárban, esőben. Szállítottuk rögzítés nélkül autóban. Így maximálisan mindenféle igénybevételnek kitettük. Bírta a próbát, úgyhogy bátran ajánljuk.
5. TIPP: Rendelj színmintát, hogy könnyebben tudj dönteni!
6. TIPP: Az alapozó száradási ideje kb. 6 óra. Szoktátok kérdezni, hogy milyen hamar festhettek rá. Egy konyhabútor esetén – főleg, ha nem minden nap festetek konyhabútort – valószínűleg egy rétegrendet egy nap alatt fogtok elkenni és kell majd aludnotok egyet a két réteg felkenése között. Így biztosan meg fog száradni. Mint minden vizes bázisú festék esetén, a gyártó 6-12 óra időtartamot jelöl meg a dobozon és a leírásokban. 10-30 fok közötti hőmérsékleten, nem nagy páratartalom esetén meg tudsz győződni arról, hogy érintésre, a festett felületre tenyerelve nyirkos-e a festék. Amennyiben nem teljesen száraz – tehát érzel nedvességet benne – akkor érdemes várni még a száradásra.
7. TIPP: Ha hengerrel dolgoztok, akkor ezt használjátok hozzá: szivacshenger, ha ecsetet, akkor pedig ezeket javaslom: Schuller ecsetek.
8. TIPP: A konyhabútorfestő workshopon tanult kivitelezéstechnikai lépésekkel viszel fel egy réteget a festékből az alapozott felületre. Várhatsz egy éjszakát a száradással, mielőtt az újabb réteget ráviszed, de ha nagyon belefér egy napon belül a két réteg, az is szuper, teljesen működik akkor is, ha egy napon belül, néhány óra száradási idővel felviszel 2-3 réteget. (Ami célszerű: 180-as csiszolószivaccsal, csak az eszköz saját súlyától terhelve – tehát nem kell erőt kifejtened. A fontos, hogy amennyiben kerültek bele száradt festékgöbök, vagy felületi sérülések, amik a kivitelezéstechnikai hibákból fakadnak, azokat kicsit megcsiszolva, egyenletes felületet hozz létre, amire a következő réteg festék tökéletesen tapad és elfedi a hibát. Fontos, hogy ha csiszolsz, utána töröld át a felületet, hogy ne legyen poros.
9. TIPP: A LINVEA Hydrolak konyhabútor festék matt, selyemfényű és magasfényű változatban kapható. Az a tapaszatlatom, hogy takarítás és strapabírás szempontjából a selyemfényű és a magasfényű sokkal jobb. Ha mégis matt felületet szeretnél, úgy szívből javaslom, hogy a matt festék felfestése után 1-2 réteg matt lakkal zárd a felületet és így strapabíró lesz a felületed.
+1 TIPP: További ötletekért, információkért,kedvezményekért iratkozz fel hírlevelünkre ide kattintva!