Ha fa konyhabútor átfestését kéri tőlem a megrendelőm, úgy az előkészületekre még nagyobb hangsúlyt fektetek, mint egy laminált bútor esetében. Ha Te is hasonló olivazöld árnyalatot keresel, akkor a LINVEA színpalettáján találsz tökéletes árnyalatokat. A LINVEA Görög teknős és Smaragd Leguán fantasztikus színek. Imádni fogod őket. Gyönyörű szín, enyhén selyemfényű hatás. Nézzük, hogyan festettünk újjá egy konyhabútort úgy, hogy jóval költséghatékonyabb megoldás született, mintha egy új konyhabútort vásárolt volna a megbízónk.
Előkészületek egy régi konyhabútor átfestéséhez.
- Alapos takarítás (természetesen, matricák, ragasztott felületek eltávolítása). Ennél a konyhánál a fa ajtókon erőteljesen megkopott a lakk. A közel 25 éves bútor takarításán túl fontos volt a megkopott lakkfelületeket helyrehozni. A natúr fa és lakkozott felületek esetében szükséges egy alapozó lakk réteg, ami tömíti a sérült felületeket és kiegyenlíti a lepattogzott anyagokat.
- Ajtók és kiegészítő elemek leszerelése, hogy külön festhető legyen az ajtó, és a keretek. A kivetőpántokat itt is egyesével megszámoztuk.
- A kis hely miatt itt is elszállítottuk az ajtókat és fújtuk a kamránkban, helyben pedig a korpuszt festettük. .
Alapozás és festés
Ha ilyen fa konyhád van és át szeretnéd festeni, szükséges egy alapos takarítás. Fontos, hogy olyan takarítószert használj, ami nem plusz réteget hoz létre a felületen, hanem ténylegesen tisztít. A sérült lakk miatt itt ecet és szódabikarbóna volt javasolt. A fában lévő tanninokat és csersavakat is blokkolnunk kellett, így a Microcetro Mono egykomponensű lakkot használtuk blokkolóként. Ezt követően tapasszal kiegyenlítettük a felületeket.
Alapozás után két rétegben vittük fel a LINVEA Smaragd Leguán festéket. A legjobb, ha szivacshengert használsz a felületre. Az élekre is ezt a hengert javaslom, . Sarkok és különféle élek festéséhez használhatsz ecsetet. Mix sörtéjű, vagy szintetikus ecsetet használj.
A szivacshenger nagyszerűen teríti ezt a festéket.
Fontos, hogy a festék környezet- és babarát, 2 rétegben szükséges festeni, mert a festékben lévő záróréteg térhálósodása így megy végbe, így a 8-14 napos kikeményedése után bátran használható, igénybevett felületek festéséhez is.
Konyhabútor ajtók festése LINVEA Konyhabútor festékkel
A LINVEA festékkel könnyű dolgozni. Jól terül, fantasztikusak a színei. A Smaragd leguán is két rétegben fedi a felületeket.
Fontos: Üvegezett ajtók maszkolása minden rétegnél újra történik. Még száradás előtt fel kell szedni a maszkoló szalagot az üvegről, majd újra maszkolni. Ez a festék, amennyiben rászárad egy ragasztott felületen, úgy visszatépi a festendő felületről is a festéket.
A festést követően 8 nap száradási idő szükséges. A rétegrendek között ennyi idő alatt térhálósodik a festék, így lesz strapabíró a felület.
Kesztyű. Egy fontos eszköz. Így jár az, aki nem használja.
Ha átfestetnéd a konyhabútorod, – Budapest és környékén – kérd árajánlatunkat.
Amennyiben bútorátépítéssel, új konyhabútor kialakításával kéred asztalos munkálatainkat, úgy az asztalos@vintimage.hu e-mail címre várjuk megkeresésed, vagy keresd Kun Krisztián asztalosunkat, a +36202652294-es telefonszámon.
Ha bútorfestést tanulnál, olvasd cikkeinket, vagy gyere el tanfolyamainkra, a Vintimage alkotóműhely és Shopba. Tanfolyamainkra itt tudsz jelentkezni: https://vintimage.hu/tanfolyamok
Szeretettel várunk!